“But human nature—“ Fuck you. Enough said. Human nature is what we make it, and you know that too, whether or not you want to own up to it—you cowardly excuse-mongering bastards.

sobota, 23 października 2010

no tak. rewolucja?

Nie wiem, czego to jest kwestia.
Idiotycznego przypadku, równowagi energetycznej w świecie, karmy powracającej do ciebie, ograniczonej ilości historii ludzkich, które mogą się przydarzyć i w związku z tym zdarzają się ciągle, w kółko, ze zmienioną tylko obsadą...
Kompletne odwrócenie ról, nagle zobaczyłam moją własną sytuację sprzed niedługiego czasu z drugiej strony. Zdziwienie, wytrącenie z w miarę ustabilizowanej chwilowej równowagi, kubeł zimnej wody, idealne zrozumienie własnej niedawnej historii.
Zupełne zaskoczenie tym, jak łatwo dochodzi do nieporozumień w komunikacji międzyludzkiej, jak różnie może być interpretowane, to co robię, mówię. Jak bardzo interpretujemy zachowania innych, jak bardzo trudno jest słuchać i być słuchanym, jak bardzo projektuje się swoje pragnienia na innych, jak jesteśmy obrzydliwie egoistycznymi istotami i jak koszmarnie trudno z tym walczyć i mieć się na baczności w każdej sekundzie interakcji międzyludzkich.
Ktoś mi jakiś czas temu napisał:

Żebyśmy nie krzywdzili siebie i innych. Żebyśmy byli w stanie mówić prosto z serca i bez wstydu o tym, co czujemy. To w tym tkwi prawdziwa rewolucja.

I coraz bardziej wierzę, że to rzeczywiście jest rewolucja. I że niemniej wydaje się rajem obiecanym, jak upragnione, idealne społeczeństwo bez dyskryminacji, władzy, opresji...I może rzeczywiście ta rewolucja jest bardziej prawdziwa? Może od tego trzeba zacząć?
Tylko ile potrzeba odwagi, żeby mówić prosto z serca. I to jeszcze tym najbliższym. I jak bardzo to boli, jak kompletnie wydaje się niepotrzebne, skomplikowane.

I zastanawiam się, czemu właściwie wszystko musi być tak skomplikowane? A może po prostu mam(y?) talent do komplikowania rzeczy..?

strum this broken harp
we were struck by the chords
to your heart

this is forever
this is because
this is forever

this is forever
it is because
this is forever
but you can't get the best of us now

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz