“But human nature—“ Fuck you. Enough said. Human nature is what we make it, and you know that too, whether or not you want to own up to it—you cowardly excuse-mongering bastards.

sobota, 11 kwietnia 2009

grupa

Deszczowo.

Trochę jakby stagnacja. Ciągle mam wrażenie, że robię za mało, choć cały dzień jestem czymś zajęta i w biegu, nie wiem jak to się dzieje. Zaczyna poważnie męczyć niesprawna stopa – nie mogę robić mnóstwa rzeczy, które robić chcę i potrzebuję. Zaczyna to być nawet frustrujące. Próbuję problem rozwiązywać, ale zdaje się że nic nie pomaga.


W Nzindze po spotkaniu organizacyjnym, podsumowującym eventy. Trochę się nawet poczułam jak członek grupy. Myślę, że to jest czynnik, który czyni z Nzingi grupę wyjątkową. Oczywiście jest ich capoeira. Ale sposób w jaki działają – że są realnie grupą, która ma poczucie bycia razem, działania razem, która generuje wspólnie pomysły, rozwiązuje problemy, dyskutuje i istnieje jako jednostka społeczna. Myślę, że to idealny model funkcjonowania grupy capoeira – nie jest to tylko instytucja sportowa, do której się przychodzi, płaci, trenuje, wychodzi, jak na zajęcia fitness czy siłownię. Mam wrażenie, że w każdej grupie, zbiorowisku osób tkwi zalążek, potencjał działania społecznego, zmieniania świata naokoło, a jeśli nie zmieniania to chociaż współistnienia ze społeczeństwem naokoło. Od osób już tylko zależy, czy chcą realnie istnieć jako GRUPA i jakkolwiek działać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz